Skuteczne stymulatory wzrostu

 

Kwiaty są piękną ozdobą nasze domu czy ogrodu, dlatego też lubimy się nimi otaczać. Ponadto produkują tlen, naturalnie oczyszczają powietrze, a niektóre nawet wytwarzają relaksującą woń. Znajdziemy je prawie w każdym mieszkaniu w skrzynkach lub doniczkach.

Jak przyśpieszyć wzrost rośliny?

stymulatory wzrostu roślin ozdobnychNie każdy kwiat lubi stać w nasłonecznionym miejscu, mieć dużo wody w podstawce czy być wręcz przesuszonym. Kwiaty są jak jak ludzie – lubią żyć w różnych warunkach. Jedyne co musi robić ich właściciel, to odpowiednio o nie dbać i zasilać, aby wyrosły na dorodne okazy. Każdej roślinie można pomóc, stosując odpowiednie odżywki, które aplikuje się bezpośrednio w glebie lub w wodzie, którą się je podlewa. W ostatnim czasie bardzo popularne są stymulatory wzrostu roślin ozdobnych, które wspomagają procesy metaboliczne i wzmacniają. Przede wszystkim są to naturalne specyfiki, które przyśpieszają wzrost roślin, przyczyniają się do lepszych i większych plonów i chronią rośliny przed sytuacjami stresującymi. Stymulatory rozwoju roślin to prawdziwe bomby witaminowe, które postawią  na nogi każdego kwiatka. Jeżeli chcemy mieć w domu bujną dżunglę, której nie powstydziłby się żaden ogrodnik, to warto zainwestowany w stymulatory wzrostu. W ich składzie znajdziemy przede wszystkim organiczne hormony z alg, które w naturalny sposób wspomagają rozwój roślin oraz mają działanie antystresowe i biostymulujące. Kolejnym ważnym składnikiem są aminokwasy, czyli związki organiczne występujące w organizmach żywych.

Działanie biostymulatorów jest bardzo szerokie, bo wieloetapowo wpływają na wzrost roślin, ale zawsze odbywa się to w naturalny sposób. Bardzo często po nie sięgają sadownicy i hodowcy rośli uprawnych oraz ozdobnych, a w ostatnim czasie także fani kwiatów doniczkowych.