Słupki na drodze

 

Każda droga jest w pewien sposób oznaczona. Kierowca jadący samochodem powinien wiedzieć na jakiej drodze się znajduje i na którym kilometrze. Dlatego na każdej drodze krajowej są ustawione specjalne słupki wyznaczające tą drogę. Pełnią one wiele funkcji.

Funkcjonalność słupków drogowych

Słupki drogoweSłupki przy drodze pełnią kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim wyznaczają drogę. Słupki drogowe są bardzo ważnym elementem na drodze. Na drodze niestety ale zdarzają się często różne sytuacje. Czasami są jakieś stłuczki, wypadki. Wówczas często ludzie przez specjalne radio, czy aplikacje w telefonie informują się, gdzie był wypadek, gdzie jest droga zablokowana. Dlatego słupki na drodze odgrywają ważną rolę, ponieważ jadąc samochodem i słysząc informację, że tu i tu był wypadek jesteśmy wstanie wcześniej zareagować i pojechać inną drogą, ponieważ na słupkach jest oznaczona droga, a także który to kilometr. Słupki drogowe są informacją dla podróżujących. Oprócz tego w nocy, gdzie nie ma świateł lepiej się jedzie jak te słupki stoją przy drodze, ponieważ posiadają one światełka odblaskowe. Słupki znajdują się jednej i po drugiej stronie drogi. Nawet w małych miejscowościach montują słupki przy drodze. Pełnią one w pewnym sensie również funkcję bezpieczeństwa dzięki zamontowanym odblaskom, co sprawia, że po zmroku z daleka widać jak układa się droga, czy jest prosta, czy szykuje się zakręt w jedną czy w drugą stronę.

Słupki na drodze, a raczej przy drodze są bardzo potrzebne. Pełnia wiele funkcji, na przykład informacyjną. Informują na jakiej drodze i na jakim kilometrze się znajdujemy. Jest to szczególnie informacja potrzebna w trasie, kiedy napotkamy na jakiś wypadek, czy chcemy komuś wytłumaczyć którędy powinien jechać, aby skrócić drogę.