Sprawny skuter dla inwalidy

 

Poruszanie się na wózku inwalidzkim jest dość mocno ograniczone, szczególnie w mieście. Jego infrastruktura nie jest dostosowana do wymagań osób niepełnosprawnych, dlatego też często muszą one korzystać z pomocy innych, aby załatwić jakieś sprawy.

Budowa skutera elektrycznego

skutery elektryczne inwalidzkieOsoby starsze często mają różne dolegliwości zdrowotne, które mogą w większym lub mniejszym stopniu je ograniczać. Niezależność jest ważna dla każdego z nas, dlatego warto walczyć o sprawność fizyczną, która pozwoli osobie starszej na samodzielne załatwianie swoich spraw. Wielu seniorów ma problemy z chodzeniem lub nawet przemieszcza się o kulach czy z balkonikiem. Dla takich osób idealne będą skutery elektryczne inwalidzkie. Są to bezpieczne i komfortowe pojazdy czterokołowe, które pozwalają na samodzielnie przemieszczenie się w warunkach miejskich. Jest to bardzo ważne, ponieważ inwalida może bez pomocy, udać się do urzędu, lekarza czy na zakupy. Skuter posiada wygodny fotel z możliwością regulacji wysokości, kąta nachylenia czy odległości od kierownicy. Posiada też podłokietniki, które także można ustawić w dogodnej pozycji. Prowadzenie takiego skutera elektrycznego jest bardzo wygodne i może się odbywać klasycznie kierownicą lub specjalnym joystickiem przy fotelu. Co najważniejsze, jest to pojazd w pełni elektryczny, więc nie wymaga tankowania czy wykonywania kosztownych przeglądów. Należy jedynie raz na czas ładować akumulator, który pozwala na pokonanie dystansu nawet do czterdziestu kilometrów.

Skutery dla inwalidów są dostosowane do ich wymagań i możliwości. Mogą jechać znacznie szybciej niż elektryczne wózki inwalidzkie, gdyż mają mocniejsze silniki i wydajniejsze akumulatory. Cena takiego pojazdu, to około trzech – czterech tysięcy złotych.