Wjazd na plac firmy

 

Przy prężnie rozwijających się firmach i zakładach produkcyjnych każdy metr kwadratowy placu jest na wagę złota. Na placu firmowym gromadzi się nie tylko finalne wyroby, ale również surowce, części składowe i wiele innych, dlatego wolne miejsce jest tak ważne. By na firmowym placu było bezpiecznie, koniecznie musi być on ogrodzony. Integralną częścią ogrodzenia jest brama. Tradycyjna, skrzydłowa brama zabiera mnóstwo miejsca potrzebnego na jej otwieranie i zamykanie.

Najlepsza brama przesuwna

bramy przesuwne poznańJeśli chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń na placu firmowym, musimy koniecznie zdecydować się na bramę przesuwną, ponieważ ta potrzebuje minimum miejsca do jej otwarcia. Brama przesuwna otwiera się wzdłuż ogrodzenia, dzięki czemu nie przeszkadza podczas wjeżdżania na plac nawet największym samochodem ciężarowym. Dodatkowo niemal wszystkie bramy przesuwne, Poznań posiadają możliwość montażu automatyki, dzięki czemu otwierać i zamykać będziemy ją przy pomocy pilota lub czujnika ruchu. Druga opcja wchodzi w grę tylko w czasie, kiedy firma pracuje, by po godzinach nikt niepowołany nie dostał się na teren zakładu. Sam koszt zakupu i przede wszystkim montażu bramy przesuwnej jest dość wysoki, ale nie warto tutaj oszczędzać, ponieważ komponenty zastosowane przy produkcji bramy przesuwnej mają ogromny wpływ na komfort jej codziennego użytkowania. Jeśli do bramy dobrano kółka i prowadnice wysokiej jakości, to niemal pewne jest, że brama nie będzie sprawiała żadnych problemów eksploatacyjnych.

Bramę przesuwną warto dobrze zabezpieczyć antykorozyjnie. Możliwości jest wiele. Najpopularniejsze to cynkowanie i malowanie proszkowe, przy czym to drugie daje znacznie lepsze efekty wizualnie. Jeśli brama ma być na lata, warto przed malowaniem nałożyć podkład cynkowy.