Wydajne promienniki podczerwieni

 

Nie da się ukryć, że ogrzewanie dużych obiektów przemysłowych od zawsze stanowiło spory problem. Wynika on przede wszystkim stąd, że do ogrzania w takim wypadku mamy mnóstwo metrów sześciennych powietrza. Z tego właśnie powodu ogrzewanie konwekcyjne mogłoby się najzwyczajniej w świecie nie sprawdzić. Możemy jednak zastosować w naszych domach jedno z nowoczesnych rozwiązań opartych o podczerwień.

Promienniki w wersjach przemysłowych

promiennik do halW przypadku małych pomieszczeń i budynków, ogrzewanie najczęściej opierane jest o tradycyjne rozwiązania. Chodzi oczywiście o podnoszenie temperatury powietrza, czyli po prostu mowa o ogrzewaniu konwekcyjnym. Jak jednak ogrzewać taką metodą obiekty, których kubatura jest bardzo duża? Otóż najlepiej z tej metody zupełnie w tym wypadku zrezygnować. Lepiej tutaj sprawdzić się może promiennik do hal przemysłowych, który wykorzystuje podczerwień. Generalnie to podczerwień raczej kojarzona jest bardziej ze stosowaniem jej w branży elektronicznej. Jednak jak widać w ogrzewaniu również ma ona swoje zastosowanie. Promienniki przemysłowe to urządzenia, które najczęściej sprzedawane są w wersjach gazowych. Posiadają one specjalne miejsca do tego by zamontować w nich butle gazową. Dzięki temu łatwo możemy taki nasz promiennik przetransportować do innego pomieszczenia. Nie wymaga to żadnego rozciągania kabli czy męczenia się z inną instalacją.

To co bez wątpienia wyróżnia promienniki podczerwieni to również to, że są one gotowe do działania już od pierwszych sekund po uruchomieniu. Nie musimy więc czekać na to aż promiennik zacznie nas ogrzewać. Duża zasługa jest tutaj tego, że podczerwień nie ogrzewa w żadnym stopniu powietrza jakie się w pomieszczeniach znajduje. Natomiast ogrzewane są osoby w tym pomieszczeniu przebywające.