Wykorzystanie naświetlaczy LED

Oświetlenie LED towarzyszy ludziom już od dość długiego czasu. Poza tym wykorzystywane jest powszechnie we wszelkiego typu naświetlaniu, oświetleniu czy podświetleniu. LED, czyli diody elektroluminescencyjne zaczęto wykorzystywać już w 1962 roku, a jeśli chodzi o wynalezienie elektroluminescencji to odkrył je Oleg Łosiew w 1927 roku. 

Gdzie jest wykorzystywane oświetlenie LED?

naświetlacze led smdLampy LED opierają źródło swojego światła na diodach elektroluminescencyjnych, które często umieszcza się w oprawie oświetleniowej przeznaczonej dla żarówek. Tego typu konstrukcje służą jednakowo do tworzenia oświetlenia idealnego do zastosowań w pomieszczeniach, a tym samym w domu jak i do tworzenia małych elementów służących na przykład do podświetlenia tablicy rozdzielczej w samochodzie. Istnieje możliwość stosowania również dużo większego oświetlenia LED jak na przykład naświetlacze led smd. Mogą być skutecznie używane do oświetlania elementów zewnętrznych jak parkingi, podjazdy, rampy załadunkowe czy magazyny. Ponadto wykorzystywane są także wewnętrznie w magazynach, halach produkcyjnych oraz przy różnego rodzaju ekspozycjach. Na ogół naświetlacze tego typu cechują się mocą od 80 do 120 lumenów. Głównymi zaletami tego typu oświetlenia jest wytrzymałość, bezpieczeństwo oraz wysoka wydajność. Pozwalają one na zmniejszenie rachunków za prąd, a co za tym idzie, są zdecydowanie bardziej energooszczędne. Wpływa to w pozytywny sposób na ochronę środowiska, ekologię, a także na obniżenie wydatków. 

Jeśli chodzi o wybór oświetlenia LED, można je wybrać spośród ogromnej gamy produktów dostępnych na rynku. Zaletami tego typu rozwiązania jest wysoka wydajność, bezpieczeństwo oraz duża wytrzymałość. Miejsca, gdzie wykorzystuje się technologię LED, są bardzo zróżnicowane, ponieważ używa się ich do oświetlenia hal czy warsztatów aż po tak małe elementy jak podświetlenie tablicy rozdzielczej w samochodzie.