Wyprawka do szpitala

 

Okres ciąży to dla każdej przyszłej mamy wyjątkowy czas oczekiwania na malutkie dziecko. Z każdym dniem nasze ciało się zmienia, a my jesteśmy coraz bardziej poddenerwowani, oraz pojawia się mnóstwo myśli czy wszystko będzie dobrze. Aby zaoszczędzić sobie stresu w ostatnim miesiącu oraz tuż przed porodem, warto już wcześniej przygotować torbę do szpitala.

Jaką koszulę wybrać do porodu?

Koszule do poroduJak wiadomo, dobra organizacja to planowanie, więc i w tym przypadku pomocna będzie lista rzeczy, które powinniśmy zabrać do szpitala dla maluszka, jak i dla siebie. Oprócz niezbędnych, rzeczy dla dziecka, musimy także pomyśleć o sobie, dlatego ważnym elementem są ubrania, dzięki którym podczas pobytu w szpitalu będziemy czuły się wygodnie i komfortowo. W naszej torbie nie może więc zabraknąć odpowiedniej bielizny (majtki z podwyższonym stanem oraz biustonosze do karmienia), jak również szlafrok, kapcie oraz ubranie na wyjście ze szpitala. Jednak najważniejsze będą koszule do porodu i karmienia. Każdy oczywiście podczas zakupów będzie kierował się indywidualnymi potrzebami, jednak warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Pierwszą kwestią będzie długość koszuli, która nie powinna być krótsza oraz dłuższa niż linia kolan, ponieważ może to utrudniać funkcjonowanie podczas porodu oraz poruszania się. Nie warto wydawać pieniędzy na drogie koszule, ponieważ jak wiadomo, podczas porodu ubranie bardzo się brudzi i raczej nie będzie już użyteczne. W sklepach znajdziemy bogatą ofertę koszul, więc z pewnością każda mama wybierze coś dla siebie.

Koszule przeznaczone do porodu, wbrew pozorom wcale nie muszą być workowate, szare i nudne. Producenci na rynku oferują coraz to szerszą ofertę ubrań dla przyszłych mam, dlatego też możemy odpowiednio przygotować się na ten najważniejszy dzień w życiu. Jak najbardziej korzystajmy z ciekawych fasonów i kolorów dostępnych w wielu sklepach.