Przechowywanie paliwa i oleju napędowego nie jest prostym tematem. Zagrożenia i ryzyko jakie niesie ze sobą niewłaściwe obchodzenie się z łatwopalnymi cieczami jest ogromne. Warto wiedzieć w jaki sposób powinniśmy się zachowywać, jeśli już musimy przechowywać na swoim terenie paliwa i olej napędowy.
Ograniczanie ryzyka dzięki dwupłaszczowym zbiornikom
Przede wszystkim nie należy sugerować się tym, w jaki sposób ludzie radzili sobie w przeszłości. W obecnych czasach zdążyło zmienić się już wszystko – łącznie z zaleceniami ekspertów do spraw bezpieczeństwa. Co więc dokładnie sprawia, że dwupłaszczowy zbiornik na olej napędowy jest lepszy od zwykłej beczki? Przede wszystkim są one atestowane, co znacznie podnosi ich rangę. Atestowane zbiorniki są o tyle lepsze, że mamy potwierdzenie od producenta, że zostały spełnione rygorystyczne normy. Wiele atestów jest bardzo trudnych do spełniania właśnie przez wzgląd na to, że wymogi dotyczące bezpieczeństwa są bardzo wyśrubowane. Ma to jednak odzwierciedlenie w późniejszym użytkowaniu. Wypadki związane z dwupłaszczowymi zbiornikami praktycznie się nie zdarzają, czego nie można powiedzieć o starych kanistrach i beczkach. Ryzyko wycieku czy przypadkowego podpalenia jest w tym przypadku bardzo wysokie. Co gorsza, ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłacenia odszkodowania jeśli wykryje, że paliwo lub inna ciecz łatwopalna była przechowywana w niewłaściwych warunkach. Zbiornik dwupłaszczowy na pewno nas przed tym uchroni.
Kupując atestowane zbiorniki i sprzęty zabezpieczamy się praktycznie przed wszystkimi możliwymi konsekwencjami. Nikt nie przyczepi się do nas o nic, jeśli zawsze będziemy korzystać tylko z bezpiecznych i sprawdzonych rozwiązań. Chyba warto, skoro w grę wchodzi bezpieczeństwo naszego życia i majątku?