Zalety kontenerów rolkowych i ich właściwości

Transport różnego rodzaju towarów i przedmiotów w obrębie hali czy sklepu wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań, które nie tylko pozwolą na bezpieczne przemieszczenie produktów z jednego miejsca w drugie, ale też zwiększą wydajność pracy i pozwolą zaoszczędzić czas. Doskonałą opcją jest wykorzystanie odpowiedniego modelu kontenera rolkowego.

Rodzaje kontenerów rolkowych

kontenery rolkoweW każdym magazynie, sklepie czy hali bardzo często zachodzi potrzeba przetransportowania towaru z jednego miejsca w inne. Aby cały proces przebiegał sprawnie, efektywnie i przede wszystkim bezpiecznie, stosuje się różnego rodzaju rozwiązania. Jednym z najbardziej cenionych i chętnie wykorzystywanych są kontenery rolkowe, inaczej zwane również rollkontenerami. Ich budowa jest prosta i nieskomplikowana, ale nie od dziś wiadomo, że najprostsze rozwiązania okazują się zwykle tymi najlepszymi. Podstawą jest tutaj platforma transportowa, wyposażona w cztery kółka jezdne, przez co przemieszczanie się jest skuteczne i nie wymaga użycia dużej ilości siły. Pozostałe elementy stanowią ściany, których ilość uzależniona jest od tego, jakie produkty zamierzamy transportować. Jeśli naszym celem jest ograniczenie dostępności do zawartości wózka, wówczas powinniśmy postawić na kontener wyposażony w cztery ściany. Pozostałe dostępne modele – wyposażone w dwie lub trzy ściany – znacznie wygodniej jest załadować i rozładować, a podczas transportu można dodatkowo zabezpieczyć towar pasami lub taśmami.

Przemieszczanie towarów wewnątrz magazynu czy sklepu jest znacznie prostsze i efektywne, jeśli wykorzystamy do tego odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich są rollkontenery, dzięki który przemieszczenie produktów z jednego miejsca w drugie przebiega sprawnie i bezpiecznie. Poszczególne modele różnią się między sobą ilością ścian ograniczających – ich ilość zależy od specyfiki transportowanych produktów.