Zalety technologii cyfrowej

Wdrażanie nowoczesnych technologii widoczne jest w wielu branżach, również w poligrafii. W dużej mierze związane jest to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na produkty wykorzystywane w różnego rodzaju kampaniach marketingowych. Doświadczone drukarnie wykonują rozmaite projekty.

Wykorzystanie innowacyjnego druku cyfrowego

druk cyfrowyW każdej firmie potrzebne są podstawowe materiały reklamowe, do których można zaliczyć np. wizytówki czy ulotki. Drukarnie na co dzień wykonują takie realizacje oraz wiele innych – kalendarze, plakaty, firmowe materiały biurowe. W tej kwestii doskonale sprawdza się druk cyfrowy, który umożliwia uzyskanie wysokiej jakości wydruku. Kolory i kontur są bardzo dokładnie odworowane, a dany projekt można zrealizować w zaledwie kilku egzemplarzach. Co ważne – technologia cyfrowa pozwala na zmianę określonych parametrów wydruku w trakcie wykonywanych prac, co jest niezwykle wygodne dla projektów o charakterze reklamowym. Cyfrowa technologia ma także inną, bardzo ważną zaletę – błyskawiczne przygotowanie wydruku, co odróżnia ją od tradycyjnej techniki offsetowej. W zależności od oczekiwań oraz charakteru realizowanych produktów można wybrać rodzaj papieru, format oraz różne techniki wykończeniowe. Do często wybieranych rodzajów uszlachetnień należy foliowanie i lakierowanie oraz nowoczesny hot-stamping. W zależności od potrzeb klienta materiały wykonywane są na podstawie dostarczonego projektu lub można skorzystać z pomocy doświadczonych grafików.

Sprawdzone i niezawodne technologie zdecydowanie usprawniają wszystkie procesy. Cyfrowa technika wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów, którzy cenią sobie precyzję wykonania i wysoką jakość. Maszyny cyfrowe pozwalają na realizację wielu kreatywnych projektów.