Znakomitej klasy pasy napędowe w Twoim aucie

Utrzymanie prawidłowego działania samochodu pozwala zaoszczędzić pieniądze, zarówno w kosztach dziennego zużycia gazu i paliwa jak i w kosztach napraw. Pasek rozrządu jest jednym z najważniejszych elementów wewnętrznych silnika samochodu, a awaria paska rozrządu jest katastrofalna. Może całkowicie zrujnować silnik, powodując koszt wymiany i naprawy szkód wyższy niż wartość samochodu. Mając to na uwadze, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy zmienić pasek rozrządu.

Pas napędowy do Twojego samochodu

pasy napędowe śląskMożemy zapobiec niepotrzebnym dodatkowym kosztom i uszkodzeniom samochodu, zwracając uwagę na kilka ważnych rzeczy. W przypadku nowych samochodów sprawdźmy w instrukcji obsługi okresy wymiany paska rozrządu. Zapisz przebieg samochodu w instrukcji, gdy pasek się zmieni. Jeśli zakupiliśmy używany samochód, sprawdźmy, czy pod maską znajduje się naklejka określająca przebieg ostatniej zmiany. Jeśli nie ma naklejki, zmieńmy pasek, aby był, dla Twojego spokoju, z pewnością w użytku bezpieczny. Skonsultujmy się ze swoim mechanikiem lub przedstawicielstwem handlowym. Mogą go zbadać i ustalić, czy występują oznaki zużycia lub uszkodzenia, które wskazują, że pas wymaga zmiany. Zakupimy pasy napędowe Śląsk w znakomitej postaci mogąc nie obawiać się wysokich kosztów ich zakupu. Wielu producentów samochodów i mechaników zaleca zmianę pasków rozrządu co 60 000 do 75 000 mil. Nawet jeśli instrukcja obsługi wskazuje, że pas nie wymaga zmiany do 100 000 mil, wielu mechaników zaleca wykonanie tego przed 80 000 mil.

Okresowo zlecajmy kontrolę mechanikowi podczas rutynowej konserwacji. Sprawdzajmy, czy nie ma pęknięć, odprysków lub brakujących zębów lub żebrowania. Mechanicy szukają również plam chłodziwa lub oleju. Jeśli zauważono jakiekolwiek uszkodzenie, nie należy opóźniać wymiany paska.